Erkek Bilir

ÖPÜŞMEK : İKİNİZİ DE DAHA MUTLU EDECEK


Beş kadından daha fazla öpüşmelerini istedik. Şaşırtıcı sonuçlar elde ettik.

Neden öpüşürüz? Öpüşmek zaman öldürmek için ilginç bir yol, dudaklar birleşir, nefesler birbirine karışır ve dillerden hiç bahsetmeyelim. Öpüşmeyi neden seviyoruz?  Bazı kadınlar için öpüşmek cinsel birleşmeden çok daha içli dışlı hissettiriyor, dudaklar birleştiğinde aranızda daha güçlü bir bağlantı hissediliyor. Öpüşmenin ardında sadece romantizm yatmıyor, bilim de devreye giriyor. Öpüşmek vücutta oksitosin ve endorfin salgılanmasına yol açıyor ve bu da kendimizi daha mutlu ve bağlı hissettiriyor.

Ancak zaman geçtikçe ilişkide ilk azalmaya başlayan şeylerden biri öpüşme süreleri oluyor. Yakınlarda yapılan bir araştırmaya göre kadınların %79’u eşlerini istedikleri kadar öpemediklerini söylüyor. %14 eğer günde bir kez öpüşürse kendini şanslı hissediyor. 

Uzmanlar cinsel veya ilişkisel problemleri olan çiftlere daha fazla öpücük tavsiye ediyorlar. Öpüşmenin eşler arasında zayıflayan bağları tekrar güçlendirdiğini belirtiyorlar. Bu teoriyi test etmek için beş kadınla anlaştık. Sonuçları okuyun ve öpüşmenin gücünü anlayın.

Deney No.1

“Yatakta yaratıcı ve maceracı olmakla övünürüm ancak kabul etmeliyim ki öpüşme şeklimi oldukça sıkıcı buluyorum. Aynı şeyleri dört yıldır yaptıktan sonra eşimin yeni şeyler denemeye hevesli olup olmadığını merak ediyorum.” 29 yaşındaki bu deneğimize şu tekniği tavsiye ettik. Öpüşürken önce yanağından başlamasını, sonra kulağa ve ardından ağzına geçmesini önerdik. Ayrıca öpüşürken elleriyle eşinin sırtını okşamak gibi farklı şeyler denemesini istedik, böylece öpüşme tüm vücudu içine alan bir tecrübeye dönüşecekti. Sonuç: “Eşim işten-yeni-geldim modundan her şeyi yapmaya hazır moduna geçti. Şimdi eşimle sevişmek istediğimde bu tekniği kullanıyorum, hadi sevişelim demekten çok daha iyi.”


Deney No.2

Eşinizin öpüşme şeklini değiştirmek
Anketimize katılan kadınların %25 i eşlerinin öpüşme şeklini değiştirmekte başarılı olduklarını belirttiler. 35 yaşındaki deneğimiz için bu iyi bir haber. “Nişanlım aynı bir lise öğrencisi gibi öpüşüyor. Diliyle çok agresif davranıyor ve öpüştükten sonra dudaklarım tükürük içinde kalıyor.” Kadınlar ve erkeklerin öpüşme tarzları farklılık gösteriyor.

Erkekler öpüşürken daha fazla sıvı transferi olmasından hoşlanıyor, bu şekilde partnerlerine testesteron transfer ederek libidolarının yükselmesini sağlıyorlar. İlginç bir açıklama ama deneğimiz için bir şey ifade etmiyor. Ona önerimiz şu oldu: “Ona bir dakika boyunca kımıldamamasını, öpücüğe karşılık vermemesini söyle ve onu seni öpmesini istediğin şekilde öp.” Deneğimiz bunu denediğinde işlerin nasıl hemen düzelmeye başladığını gördü. “Onu yavaşça ve  hiç dil kullanmadan öptüm ve ondan da aynısını yapmasını istedim. Onu sevdiğimi bildiği için duyguları incinmedi ve bir daha o eski bol salyalı günlere dönmedik.”

Deney No.3

Bir hafta boyunca sadece öpüşmek (seks yok)

43 yaşındaki deneğimize gelelim. “Birbirimiz seviyoruz, ama seks esnasında bile nadiren öpüşüyoruz.” Uzmanımıza göre “Çift ister 40 gündür ister 40 yıldır beraber olsun, öpüşmek bağlılığı artırır ve güvenlik hissi uyandırır.” Sadece öpüşmek ve seks yapmamak çiftimize iyi gelebilir mi? “İlk gün onunla uzun uzun öpüştük ve seks yapmadan durmak zordu. Hafta boyunca sadece bir gün kuralı çiğnedik ve o gün de evlilik yıldönümümüzdü. Seks inanılmazdı. Yaşadıklarımız öpüşmenin güzelliğini bize hatırlattı ve eski günlerimize döndük.”  

Deney  No.4
34 yaşındaki deneğimize kulak verelim. “Eşim her zaman halka açık alanlarda öpüşmek isterdi, metrodayken, markette kasa sırasında vs. Biz artık liseli aşıklar değiliz ki. Diğer insanların özel hayatımızı görmesinden rahatsızlık duyuyorum.” Uzmanımızın tavsiyesi : “Beklenmedik bir anda beklenmedik bir yerde öpüşmenin vereceği heyecan ve adrenalin çiftleri birbirine daha fazla bağlı hissettirebilir. Ne zararı var ki?” Deneğimiz uzmanımızı dinliyor ve sonuç: “Akşam yemeğinden çıktıktan sonra halka açık bir parkta  durduk ve onu ateşli bir şekilde öptüm. Bundan hoşlandım ve bunun gibi ne çok fırsatı kaçırmış olduğumu anladım. Ama sınırları da belirttim. Eşim 15 dakika öpüştükten sonra neredeyse gögüslerimi okşamaya başlamayı düşündüğünü itiraf etti. Öpüşmek tamam ama ellemek yok.”  


Deney No.5

“Eşim ve ben haftada ortalama sadece bir kez yanaktan öpüşürüz.” diyor 25 yaşındaki deneğimiz. “Önce kızımız, zrdından bir oğlumuz oldu. Öpüşme bitti. Saatlerce öpüştüğümüz o eski zamanları özlüyorum.” Uzmanımıza göre günde sadece tek bir güzel öpüşme kendiniz iyi hissettirir ve partnerinizle yakınlaştırır. Deneğimize günde bir kez öpüşme diyeti önerdik.

1. Gün: Cumartesi
Onu öptüm ve bana “Ne yapıyorsun” dedi. “Seni öpüyorum” “Neden? Bir yere mi gidiyorsun?” “Üfff”.

2. Gün: Pazar
Uyanınca ona kocaman ıslak bir öpücük verdim. Sonra ona sarıldım ve tekrar öptüm. Duraksadı ve “Hey, neden biftekleri terbiye etmiyorsun, onları akşam pişirebilirim.” Hmm, yemek yapmayı öneriyor, benim için yeni bir şey.

3. Gün: Pazartesi
İşten geldikten sonra kucağına oturdum ve yüzümü yüzüne yaklaştırdım. Beni iki defa öptü.

4. Gün: Salı
Sabah işe giderken iki kez güle güle öpücüğü verdim ve evden çıkarken sendeledi! Eve geldiğimde yemek fırındaydı ve yemekten sonra kanepede bana ayak masajı yaptı. Hemen yatağa koştuk.

5. Gün: Çarşamba
Bana yapılacaklar listesi verdi ve kendininkini gösterdi. Onunki benimkinin iki katıydı. O akşam yemek hazırlarken geldi ve bana uzun bir öpücük verdi. Uzun zamandır sadece ön sevişme esnasında öpüşüyorduk. Öpüşme ve kıyafetleri çıkarmama. Bu tutku olmalı.

6. Gün : Perşembe
Bir film seyrettik ve kanepede seviştik. Bunun beni ne kadar genç ve salak hissettirdiğini unutmuşum.

7. Gün: Cuma
Hafta sonu için tatile çıktık. Otele gelip çocukları uyuttuktan sonra ona deneyden bahsettim. “Seni öpmekten her zaman hoşlandım” dedi. “Beni öpmekten hoşlanmıyorsun artık, her zaman meşgulsün” diye itiraz etmek istedim ama haklı olduğunu biliyordum.

İki hafta sonra

Son iki haftada son iki yılda öpüştüğümüzden fazla öpüştük. Daha az stresliydim ve o evde daha çok vakit geçiriyordu. Seks hayatımız mı? Her zaman iyiydi ama şimdi muhteşem. Her zaman fazlasını istiyoruz.comments