Erkek Bilir

SADECE ARKADAŞ?

Okuyucu Sorusu

İrem ve ben son haftalarda neredeyse her gün konuşuyoruz. Ona ilk yaklaşan ben oldum, eski manyak erkek arkadaşı rahatsız ediyordu ve onu rahatlatmaya çalışıyordum. Bu hale nasıl geldik bilmiyorum, genellikle arayan o olur ve uyuyana kadar konuşuruz. Oaya buraya gideriz ve hep onun isteğiyle. Şu ana kadar aramızda romantik birşey olmadı.

Başlangıçta onu sadece bir arkadaş olarak görüyordum. Bir gece ikimiz de sarhoş olduktan sonra bir yakınlaşma oldu ve kanepemde uyudu, ileriye gitmedik. Ne zaman mesajlaşsak birbirimiz düşündüğümüzü söylüyoruz. Ona henüz ondan hoşlandığımı söylemedim, kötü bir ilişkiden yeni çıkmıştı ve ben de bu tür bir ilişki konusunda kararsızdım.

Geçen gün beni aradı ve etraftaki insanların ondan hoşlandığımı düşündüklerini söyledi. Beni sadece arkadaş olarak gördüğünü ve bir ilişki istemediğini belirtti. Ben de aynı şekilde düşündüğümü söyledim.


Aramızda bir şey olmadığını biliyorum ancak, İrem’in bana durmadan mesaj göndermesi kafamı karıştırıyor. Bana sadece arkadaş olduğumuzu söyledikten sonra bile beni durmadan bir bahaneyle arıyor. Doktor sence aşk kapımda mı, yoksa kafayı mı üşütüyorum. Yardım et lütfen.

Karışık kafa  Okan

Doktorumuzun Yanıtı

Merhaba Okan,

Bakalım yanlış anlamış mıyım: Onunla her gün konuşuyorsun. İşte bu ilk hatan. Hoşlandığın kızla her gün konuşmamalısın, meydan okuma olmaz. Demek ki sözlüğümüzü okumadın.

Erkek arkadaşı onu rahatsız ediyor olabilir, ama onu gün boyunca dinleyecek kadar işi neden ilerlettin? Onun psikiyatristi misin? Şöyle demeliydin “Endişelenme, her şey yoluna girer. Neden bir gün buluşup bir şeyler yapmıyoruz?”

Ama hayır, sen ne yaptın, uykuya dalana kadar onunla telefonda konuştun. Ona çok çok zaman ayırmışsın Okan. Bu da arkadaşlık alanına girmişsin demektir ki bu da çok tehlikeli bir alandır.

O seninle konuşmaya başladığında neden karşı gelip meydan okumadın? Belki şöyle demeliydin “senden hoşlanıyorum ama bu akşam başka randevum var.” Sen onun için hep müsaitmişsin.

Onunla ileri gitmemenin sebebi aslında senin de onu istememen sanıyorum. Biraz gerçekçi olalım. Eğer bir ilişki istemiyorsa neden onunla bu kadar zaman harcıyorsun? Seni arayıp her gece kafasındakileri dökmesini bekleyeceğine, diğer kadınları takip ediyor olmalıydın. Senin neyin var?

Sana seni sadece arkadaş olarak gördüğünü söylediğinde gerçeği söylüyor. Hikayenin sonu. Ama sen onu arkadaş olarak gördüğünü söylediğinde işte bu bir yalan. Sen onu seviyorsun, beni kandırmaya çalışma.

Şimdi sana neden durmadan mesaj attığını anlatmama izin ver. Çünkü sen onun kankası olmuşsun. Erkek kardeşi olmuşsun. Onun kız arkadaşı olmuşsun :) . Sana her şeyini anlatabileceğini düşünüyor. Psikiyatristi gibi olmuşsun ki psikiyatristi bile ona bu kadar zaman ayırmıyordur. Peki o çılgın mı? Hayır. Asıl onunla bir ilişkiniz olabileceğini düşünerek çıldırmış olan sensin.  Aşk kapını çalıyor mu? Asla. Gaipten sesler duyuyorsun adamım. Hemen sözlüğümü okumaya başla.

Unutmayın beyler, arkadaşlık alanına girerseniz, asla çıkamazsınız.


comments