Erkek Bilir

5 Büyük İlk Konuşma Hatası

  • İlk konuşmanız eğlenceli ve ilgi çekici olmalı, duygu yüklü değil.
  • Eğer dürüstçe ve az yaparsanız iltifatlarınız hatırlanacaktır.
  • Konuşmayı kısa kesmek en iyisidir yoksa size olan ilgisini kırarsınız

Cesaretinizi topladınız ve bir süredir kesiştiğiniz çekici kızla konuşmak için herekete geçtiniz. Ağzınızdan çıkacakların amacınıza engel olmasına izin vermeyin. Az sonra söyleyeceğimiz ilk konuşma hatalarını aklınızda bulundurun.

 1- Eski Sevgililerden Bahsetmek

Bardaki afetle konuşurken kişisel hislerinizi açığa vurmanız gerektiğini düşündünüz. Bir kadınla konuşuyorsunuz ve kadınlar hassas, konuşkan ve duygusal yaratıklardır ve çekinmeden gerçek duygularını açıklayan erkekleri takdir ederler. Belki doğru olabilir ancak konuşma zorlu eski sevgililer, acıtan ayrılıklar gibi ağır konulara kayarsa 5 ilk konuşma hatasından birinciyi yapıyorsunuz demektir ve kötü bir izlenim bırakabilirsiniz. İlk görüşmeniz eğlenceli, hafif ve ilgi uyandırıcı olmalı, duygusal ağırlıklarla yüklü değil.

2- Paradan Bahsetmek

Biliyorsunuz kadınlar belli bir sosyal seviyesi ve parası olan erkeklerden etkilenirler. Kadınları kırmızı Ferrari kullanan erkeklere nasıl hayran olduğunu daha önce gördünüz. Onun tüm bunlara yakında sahip olacak bir erkekle konuştuğunu anlamasını istiyorsunuz. Sakın yapmayın. Sakın paradan ona içki ısmarlamak istemeniz dışında bahsetmeyin. Bu sizi kibirli ve iddialı gösterir.

3- Aşırı Kur Yapmak

Bir kadına yaklaşırlen cezbedici taktikler denemelisiniz ancak bunlar orjinal ve özgün olmalı ve sizi kıza asılmak isteyen diğerlerinden ayırmalı. Eğer dürüstçe ve aşırıya kaçmadan yaparsanız, iltifatlarınız değerli olur ve hatırlanır. İşi dalkavukluğa vardırmayın. Doğal konulara geçin. Ondan hoşlandığınızı ve onun hakkında daha fazla şey öğrenmek istediğinizi hissettirin. 

4- Çok Konuşmak

Görevinize fazla odaklanmanız ve fazla konuşarak onu etkilemeye çalışmanız onun nasıl hissettiğini anlamanızı engeller. Avcı avını tuzağa düşürmeden önce onun hakkında çok şey bilmelidir. Bizim durumumuzda avınız dinlenmek ve anlaşılmak ister. Öyleyse konuşmayı kesin ve sahneyi biraz da ona bırakın. Kadınlar dinlemeyi bilen erkeklerden etkilenirler.

5- Çok Vakit Geçirmek

Konuşmanız gayet güzel gidiyor ve iyi vakit geçiriyorsunuz. Sonra ne olacak? Konuşmaktan yoruldunuz ve o saatini kontrol etti ve gitmeye hazırlandı. Ve onun geri dönmesini sağlayacak bir giz bırakmadınız. En iyi strateji konuşmayı kısa kesmek, bekleyen arkadaşlarınız olduğunu söylemek ve uzaklaşmaktır. Eğer konuşmanın iyi gittiğini düşünüyorsanız bunu yapmak zor olabilir ama sonuç daha iyi olacaktır. İkinci konuşmanız için bekliyor olacaktır. 

 

 

comments